karotcu

  • karotcu
  • karotcu
  • karotcu
karotcu

Acil Karotcu


Acil iş Yapmanın yolları ve önemi...
Kısa zamanda büyük işler yapmanın yolu dikkatli ve hızlı çalışmaktır, hızlı çalışmak, insanı zinde tutar ve kısa zamanda insanların daha büyük işler yapmasını sağlar... Hızlı çalışmak kişinin işi nasıl önemsediğini göstererek bir kâr sağlamanın yanında iş verene de fayda sağlayan iki taraflı olumlu bir olaydır. Bir karotcu ihtiyacı olan müşterilerin işleri de aciliyet gerektirir. Peki Acil İş Kuralları Nelerdir?

Kısaca Maddelemek Gerekirse;

Sabahın bereketinden istifade et


Sabah erken kalk. Eskilerin dediği gibi sabahın bereketi vardır. Güne erken başlamak sana günün rutin işleri için zaman kazandırır. Pek çok kişi uykudayken işe koyulursan, gün senin için hem daha uzun olur, hem de hayata diğerlerinden birkaç adım önde başlarsın.
karotcu Beton Delme

Yarının işini bugünden yap

karotcu
Bugünün işini yarına bırakma. Hatta bugün yapacaklarını tamamladıysan, yarının işlerinden bir kısmını bugünden yapmaya çalış. Yarının hangi kötü sürprizlerle dolu olduğunu bilemezsin. Hiç hesapta olmayan başka işler, ertesi günün tüm planlarını altüst edebilir. Onun için sen sen ol, yarına güvenerek işlerini geçiştirme.
karotcu Beton Kırma

İşin usulünü öğren


karotcu Delme
Hızlı ol ama acele etme. Seri ve çevik davran ama elin ayağına dolaşmasın. Aynı anda hem elini hem aklını kullan. Kestirme sandığın yollar seni başladığın yere döndürebilir. Kısa yollar seni tahmin etmediğin kadar uzağa götürebilir. Tuzağa düşmemek için hem kendini hem de görev ve sorumluluklarını iyi tanı.
karotcu karotçu Delme

İş bittikten sonra kenara çekilme


Bir işi bitirmeden, ondan sonra neye başlayacağını kararlaştır. Mesela daha çok kitap okumak istiyorsan bir kitabı bitirdiğinde diğeri de elinin altında hazır olsun ve öncekini bitirir bitirmez diğerinden birkaç sayfa okumaya çalış.
karotcu karotçu Karot Hizmetleri

Günlük veya haftalık plan yap


Kendine günlük ve haftalık plan hazırlayabilirsin. Her gün yapacağın işleri bir gün önceden kararlaştır ve bunların her birini ne kadar sürede bitireceğini not et. Daha önemli ve öncelikli işlerine daha çok zaman ayır.
karotcu karotçu Karot Hizmetleri

İşlerini sırayla ve parçalara ayırarak tamamla


Her şeyi aynı anda yapmaya çalışma. Biri bitmeden diğerine başlama. Uzun zaman alan işlerini parçalara ayırarak tamamla. Tümünü bir seferde yapmak hem gözünü korkutur, hem de verimini düşürür. Örneğin bir proje ya da ödev hazırlaman gerekiyorsa ön hazırlık ve araştırma için zaman ayır. 5 günde tamamlaman gereken bir projeyi bu süre içine yay. Yumurta kapıya geldiği zaman harekete geçersen istediğin sonucu alma şansın azalır.
karotcu Derz Kesim

Zekana ve hızına fazla güvenme


Zeki ve hızlı düşünen biri olabilirsin. Ama sen yine de işlerini son ana bırakma. Yoksa birçok işi sınırlı bir zaman içinde bitirmek zorunda kalırsın ve bu seni iyi sonuçlar elde etmekten ve güzel işler çıkarmaktan alıkoyar. Zamanı etkin kullanarak çok daha etkili sonuçlara varabilecekken, potansiyelini sınırlamış olursun ve çok da iyi olmayan sonuçlarla yetinmek zorunda kalabilirsin.
karotcu karotçu Derz

Tembeller zamana yenilirler


Tembellik etme. Zaman tembellerin aleyhine işler, onların hayatlarından çalar ve bir daha geri dönmemek üzere alır başını gider. Sen anlamadan öylesine hızlı akar ki zaman, bir de bakarsın yapman gereken pek çok iş birikmiş ve sen hiçbirine elini sürmemişsin.
karotcu Beton Kesici

Şikayet etmeye vaktin yok, sen en iyisi hemen işe koyul


Yapacak çok işin olduğunu ve hepsini yetiştiremeyeceğini düşünebilirsin. Bu durumdan şikayet emek yerine hemen bir yerlerden işe başla. Göreceksin, başlamak bile seni mutlu edecek. Elin kolun bağlı oturduğunda hem vicdan azabı çekersin, hem de tamamlanmayı bekleyen işler gözünde büyüdükçe büyür ve daha da zor bir hal alır.
karotcu karot Delici

Yumurtayı kapıya getirme


İşlerini son ana bırakma. Her birinin tamamlanması için gereken süreyi sapta ve buna göre yapacaklarını sıraya koy. Bir iş tahmin ettiğinden daha çok zamanını alabilir. Bunların hangi tür işler olacağını kavramaya çalış. Onlara programında öncelik ver.
karotcu karotçu Karot

İşler senden korksun


Yapacaklarını gözünde büyütme. Bu, hem işe başlamanı güçleştirir, hem de işten soğumana neden olur. Görev ve sorumluluklarına karşı önyargılı davranmak yerine onların senin ve sevdiklerinin hayatlarına getireceği olumlu etkileri düşün. Bu seni motive eder.
karotcu karotçu Kırma

Başla ve bitir!


Başladığın işi bitir. Uzun zamanını alacaksa parçalara ayır ve her bir parçayı önceden belirlediğin sürede tamamla. İşe sık sık ara veriyorsan ve bir kısmını yapıp geri kalanı erteliyorsan bu durum, en kısa süreli işin bile gereksiz yere uzamasına neden olur ve seni bıktırır. Hem sana sıkıntı verir, hem de kısa zamanda çok iş değil, uzun zamanda az iş yapmana neden olur.
karotcu karotcu Delme

Doğru işi doğru zamanda yap


Analitik düşünmen ve hızlı karar vermen gereken işleri yapmak için günün öğleye kadar olan kısmını, sabah vaktini tercih et. Sabahleyin hem zihnin daha açık, hem de bedenin daha dinamik olur. Bunun için uykunu iyi almış ve kahvaltı yapmış olman gerekir. Aç karnına verimli çalışamazsın. Öğleden sonra ise üzerine öğle yemeğinin ağırlığı çöker. Hem hareket etmen güçleşir, hem de zihnini toparlamakta ve konsantre olmakta zorlanırsın.
karotcu karotu Beton

Zihnin de bedenin de çevik olsun


Dengeli beslenmeyi ve spor yapmayı ihmal etme. Bedeninin ve zihninin hızlı çalışmasını istiyorsan önce onları beslemen ve sürekli olarak eğitmen gerekir. Yeterince hızlı hareket edemeyen bir beden ve çabuk düşünüp karar vermekte zorlanan bir zihin işlerini sekteye uğratır ve verimini düşürür.
karotcu karotçu Yıkım

Yardım et, yardım görürsün


Sadece kendi işlerine odaklanma; bu seni ben merkezci yapar. Başkalarına yardım et, fırsat buldukça onlara destek ol. Senin de sıkıştığın bir zamanda onlardan destek görmeye, dar vakitlerde çevrendekilerin yardımına ihtiyacın olabilir.
karotcu Asfalt Kesme

Kendi yöntemini yarat


Farklı ve alternatif yollar dene. Bir işi hep aynı yollarla tamamlıyorsan bu hem gelişimini durdurur, hem de işin bir rutin halini almasına sebep olur. Bu nedenle farklı metotlar deneyerek işlerini, ödevlerini renklendir; eğlenceli bir hale getir.
karotcu karotcu Karot

Yalnız kalma, destek ol, destekçi bul!


Seninle benzer işte çalışanlara danış, onlardan bilgi al. Onlarla işbirliği yap. Böylece hem daha çok şey öğrenmiş olursun, hem de farklı bakış açıları doğrultusunda daha güzel işler çıkarırsın.
karotcu karotçu Kırma

Performansını ölç


Gün içinde neler yaptığını, zamanının nelere yettiğini, neleri tamamlamak için vaktinin kalmadığını değerlendir. Bunların sebeplerini bul ve hatalarını düzeltmeye çalış.
karotcu karotçu Kesme

Bir önceki günden daha fazlasını hedefle


Bir önceki günden daha fazla oku, daha fazla yaz, daha çok şey öğren. Her gün önceki günün önüne geçmeye, daha güzel şeyler yapmaya çalış. Yavaş yavaş da olsa her geçen gün hedeflerini büyüt. Büyümenin yolu kısa zamanda daha çok ve daha güzel şeyler yapmaktan geçer. Her gün yükselen bir gelişim çizgisi üzerine kur hayatını.
karotcu karotçu Ankraj

Dakik ve pratik ol

Her işin pratik yolları vardır. Kolaya kaçmadan bu pratik yolları uygula. Kendin pratik yollar bul. İşe zamanında başla, geciktirme, erteleme, görmezden gelme, geçiştirme. Her işi zamanında, hakkını vererek tamamla. delme Ortamda hava bulunmasaydı suyu karotcuemerek basmak mümkün olmazdı. Emme yüksekliği teorik olarak atmosfer basıncına yani 1 at’e eşittir. Bu da 10,3 m’ye tekabül eder.Pratikte bu yükseklik 6–7 m’dir.Yani daha yüksek bir emme düzeyi pompanın görev yapmasına engeldir. karotdelme kesme kırma karotçu karotçu istanbulistanbulistanbulistanbulistanbul Karot Makineleri Karot Makineleri Karot Makineleri Karot Makinelerikimyasalkimyasalkimyasalankrajankrajankrajankraj
Karothizmetleri.net